Зараз все більше людей намагається купувати та встановлювати в будинки світлодіодні світильники. Така популярність обумовлена меншим споживанням електроенергії, тривалим терміном служби та безпекою. При цьому багато хто не знає, як правильно підключити світлодіодний світильник. Насправді нічого складного в цьому немає, навіть якщо ви хочете повісити його в важкодоступному місці. Ми зараз розповімо, як це правильно зробити.
Підключення світлодіодного світильника до мережі 220В
Найпростішим варіантом буде підключення світильника, в якому вже є вбудований перетворювач AC/DC. У ньому вже є вся електроніка, за допомогою якої випрямляється, стабілізується та знижується вхідна напруга змінного струму до потрібної величини.
Якщо ви не знаєте, як зібрати понижуючий модуль самостійно, краще купіть заводський.- Для низьковольтних ЛЕД-світильників потрібен постійний струм, тоді як побутовий струм має змінні значення. Внаслідок цього потрібна установка спеціального трансформатора.
- Важливо розрахувати потужність модуля, який знижуватиме напругу. Тобто підраховується сумарна потужність світильників, що використовуються. Якщо ви збираєтеся встановлювати 5 пристроїв по 10 Вт кожен, значить потрібна потужність 50 Вт. Також обов'язково до цього значення додати 20% буфер (10 Вт). У результаті потрібний трансформатор як мінімум на 60 Вт.
Якщо ви не знаєте, як зібрати понижуючий модуль самостійно, краще купіть заводський.
Підключення двома або трьома проводами, без заземлення
Підключення LED світильників передбачає використання 2 або 3 проводів. Найчастіше використовується лише 2 види дротів: синій для нульової фази та червоного кольору для фази. Третій – заземлення (жовто-зеленого кольору) застосовується рідко.
На кожних світильниках, точніше на корпусах, є позначення вхідних дрітників: N — нуль, L — фаза. Саме так можна підключити дріт до світлодіодного світильника без використання заземлення.
Якщо в мережі передбачено наявність заземлюючого дроту, його приєднують до світильника.
Синій "дріт на нуль" світильника з'єднується з нульовим дротом із розподільчої коробки. Після фазний дріт з коробки розподільника з'єднується з вимикачем, проводиться під ним і з'єднується з фазним провідником освітлювального приладу. Найбезпечніше з'єднувати дроти спеціальними клемними затискачами.
Не слід використовувати для ізоляції ПВХ-стрічку, оскільки вона з часом усихає, що призводить до погіршення якості ізоляції та можливого короткого замикання.
Схеми підключення 2, 3, 4 та більше світильників
Якщо ви не знаєте, як підключити світлодіодний світильник, подивіться на наведені нижче схеми. Схема підключення LED світильників буває 3 видів:- Послідовне підключення світлодіодних світильників, яке доречне у приміщеннях, де немає особливих вимог до освітлення. Для монтажу потрібно кілька потрійних або подвійних дротів. При цьому небажано щоб у ланцюгу було більше 6 світлодіодних лампочок, інакше вони світитимуть дуже тьмяно.
- Паралельне. Це більш практичне з'єднання, при якому лед світильники світитимуть яскраво. Але для нього знадобиться більше дроту.
- Променеве. Це складний і дорогий спосіб підключення, при якому кабель підводиться до кожного пристрою. Спочатку дрітник простягається в центр приміщення від розподільного щитка, а потім він уже йде до кожного освітлювального приладу. Після одножильні дроти проводяться до нуля, фази та окремо до кожної лампи.
Таке підключення виконати нескладно. Фаза проводиться від вимикача до першого світильника. Після першого перемикача кабель тягнеться до іншого приладу. До останнього світильника прокладається нуль, що пускається від розподільчої коробки. Головне — не переплутати нуль та живлення місцями, інакше через постійну напругу світильники будуть небезпечними.
Найкраще підійде кабель ВВГ нг 3*1,5 або 2*1,5, тому що він відрізняється негорючістю та якісним ізоляційним ПВХ-шаром. Кабель простягається від розподільної коробки через вимикач і послідовно з'єднується з кожним світильником. Після першого пристрою кабель обрізається і передається наступному і так до моменту підключення всіх пристроїв до спільної мережі.
Одноклавішні та двоклавішні вимикачі
Щоб підключити світлодіодний світильник до вимикача, можна використовувати вимикачі двох видів:- Одноклавішні, за допомогою яких можна керувати як одним, так і групою LED-світильників.
- Двоклавішні, за допомогою яких відбувається включення/вимикання 2-х окремих світильників або кількох груп, розташованих у різних зонах, наприклад, у холі та вітальні.
Інструменти для монтажу
- Набору викруток (хрестоподібної та плоскої);
- Індикаторної викрутки;
- Ізоляційної стрічки;
- Інструментів, якими ви оголюватимете дроти, тобто видаляти ізоляційний шар (стрипер);
- Бокорізів/кусачок;
- Плоскогубців.
Для з'єднань між проводами підійдуть стандартні або затискні роз'єми.
Запобіжні заходи
Підключення діодного світильника повинно супроводжуватись дотриманням необхідних заходів безпеки.- У першу чергу, знеструмте кімнату і обов'язково перевірте напругу на виході, де вам доведеться працювати. Це робиться за допомогою індикаторної викрутки. Важливо, щоб на дротах не було напруги 220В.
- Якщо LED світильники мають напругу менше 220 вольт, підключення можливе лише через блок живлення, що йде в комплекті.
- Встановлення потрібно виконувати з урахуванням загального енергоспоживання системи освітлення.
- Біля світильника забезпечте вільний простір. Це потрібно для того, щоб освітлювальний прилад не перегрівався, тому що через це він може швидко вийти з ладу і навіть спалахнути.
- Перед встановленням необхідно ознайомитися з допустимими температурами та рівнем вологості (особливо при монтажі світильників у саунах чи лазнях). Заборонено монтувати світильники для домашнього використання на вулиці без використання захисту.
- Якщо ви помітили будь-яку зовнішню несправність освітлювального приладу, такий світильник не можна встановлювати. Також не розбирайте пристрої самостійно.
- Всі роботи варто проводити на драбинці, яка стоїть міцно і не хитається. Стільці, табурети, тим більше з ніжками, що хитаються, не підійдуть.
- Після того, як вдалося приєднати світлодіодний світильник, потрібно перевірити, чи правильно все було зроблено. Якщо ви щось зробили не так, станеться замикання в електромережі, тому будьте уважні і обережні при установці.
Якщо у вас є сумніви, як правильно підключити ЛЕД світильник, зверніться до нас. Фахівці нашого сайту підкажуть, як підключити ЛЕД світильник і дадуть відповідь на всі питання з монтажу. Також ми допоможемо розрахувати кількість освітлювальних приладів під ваше приміщення та підберемо необхідне обладнання.
- Комментарии