Світлодіодний прожектор - це освітлювальний прилад, який широко застосовується в побутовій і промисловій сфері. З його допомогою можна освітити великі відстані і забезпечити комфортну роботу і безпеку людей. При покупці таких прожекторів не варто економити, інакше ви можете отримати неякісну продукцію, яка незабаром просто зламається.
Сьогодні ми навчимо вас, як можна зробити ремонт світлодіодного прожектора своїми руками, якщо виникнуть неполадки в його роботі. Насправді в цьому немає нічого складного, головне, дотримуватися нашої інструкції.
Робота світлодіодного прожектора
Ці освітлювальні прилади працюють за принципом світлового потоку, який спрямований за допомогою відбивачів в певну точку. Завдяки цьому світіння виходить яскравим.
Складається LED прожектор з:- Ударостійкого пластикового або алюмінієвого корпусу, який стійкий до корозії.
- Матриці зі світлодіодами. Їх може бути від декількох штук до 100. Вона прикріплюється до корпусу додатковими гвинтами. У якісних прожекторах між матрицею і корпусом є теплопровідна паста, що виключає зазор.
- LED-драйвер (блок живлення), який видає стабільний вихідний струм.
- Відбивача або лінзи, які формують певний кут світлового потоку.
Ззаду прожектора є кабель, який підключається до мережі живлення. В отвір вставляється гумова шайба, яка захищає прилад від потрапляння вологи.
Основні несправності прожектора
Незважаючи на надійність і довговічність таких пристроїв, вони теж ламаються, через що доводиться робити ремонт прожектора. Одна з найбільш частих поломок освітлювальних приладів - несправність драйверів. Так ЛЕД прожектор світить з кожним днем все гірше і незабаром зовсім перегорає, оскільки погіршується якість передачі тепла. З цією проблемою стикаються недорогі прожектори.
Якщо LED прилад має датчик руху, то при неправильному налаштуванні світлодіодний світильник іноді блимає. Також іноді датчик спрацьовує, а сигнал від нього не надходить на матрицю світлового приладу. В такому випадку можна зробити ремонт LED прожектора самостійно.
Основні причини виникнення несправностей
Неполадки нерідко виникають через наступні причини:- було зроблено неправильне підключення;
- виробничий брак (наприклад, якщо відсутня термопаста під світлодіодною матрицею);
- перегрів;
- неправильне підключення датчика руху (коли таке передбачене конструкцією);
- перепади електронапруги;
- на внутрішні елементи потрапила волога;
- були порушені правила використання.
При наявності хоча б одного фактора, відбувається поломка блоку живлення, матриці зі світлодіодами або її окремих елементів. Якщо світлодіодний прожектор не відремонтований, він не зможе працювати.
Діагностика несправності на світлодіодному прожекторі
Перед тим, як зробити ремонт світлодіодного прожектора власними силами, слід перевірити проводку. Дроти не повинні ніде перегинатися, не повинно бути прогорілої ізоляції, розривів жили. Також важливо оглянути корпус. Якщо він трісне, є сколи, деформації, можливо, всередину потрапила вода або бруд. Однак все одно для усунення причини несправності доведеться розкривати корпус і розбирати весь пристрій.
Перевіряємо драйвер
Коли прожектор перестав світити, зніміть з корпусу кришку (розташована ззаду) і спробуйте перевірити, чи є напруга в драйвері. Вхідна напруга дорівнює 220 В, вихідна - 12 В. Коли під час перевірки немає напруги, значить, причина поломки криється не в приладі освітлення. Несправність знаходиться в ланцюзі харчування. Ця маніпуляція проводиться стандартним мультиметром. Після того, як буде дана напруга, на виході вона повинна бути постійною.
Коли немає напруги на виході, проблема може бути в платі перетворювача напруги. Щоб це дізнатися, огляньте її, і переконайтеся, що в зоні пайки олово не потріскалося, немає окислених контактів, вигорілих елементів.
Якщо на платі немає ніяких пошкоджень, значить, проблема в світлодіодній матриці.
Перевіряємо світлодіодну матрицю
Щоб перевірити, чи працює матриця чи ні, слід подати менше напруги, необхідної для нормального функціонування пристрою. Після слід дізнатися, скільки струму споживається освітлювальним приладом при даній перевірці. Якщо неполадок немає, матриця буде працювати, тобто горіти. При цьому поступово слід підвищувати напругу до номінальних показників. Якщо матриця може розгорітися на повну потужність, значить, вона справна.
Якщо не працюють всі світлодіоди, потрібно міняти всю матрицю. Це пов'язано з тим, що драйвер не розуміє, скільки ламп горить, внаслідок цього подає на решту діодів ту ж саму потужність. Внаслідок високого навантаження діоди починають швидко перегріватися і ламатися.
Що робити, якщо потужність світлодіодного модуля невідома
Є освітлювальні прилади, в яких не вказується, яка потужність матриці. Внаслідок цього складно підібрати адаптер, а також пристрій для вирішення необхідних проблем.
Зазвичай матриці оснащуються світлодіодами, потужністю в 1 Вт, при струмі в 320 мА. Тобто якщо в матриці міститься 9 світлодіодів, які включені постійно при одному струмі в 320 мА і напрузі в 3,1 В, напруга дорівнює 29 В.
Ремонт драйвера світлодіодного прожектора
Коли вам необхідно відремонтувати драйвер прожектора, слід звернути увагу на всі складові схеми. Постійна напруга має мати певні показники. Під час ремонтних робіт дивіться на силові деталі радіатора. Якщо конструкція погано охолоджується, частини драйвера швидко ламаються. При цьому вони змінюються на нові, більш кращої якості.
Якщо світлодіодний прожектор не горить, можете просто замінити сам драйвер і не мучитися із заміною його окремих запчастин.
Заміна світлодіода
Якщо не працює один світлодіод і ви хочете поміняти його на новий, потрібно купувати саме з тими параметрами, які відповідають несправному. Це забезпечить стабільну роботу протягом довгого часу. При цьому треба купувати якісні діоди від відомих виробників, щоб продовжити службу освітлювального приладу.
Часті помилки
Нерідко основною помилкою під час заміни або ремонту елементів світлодіодного прожектора буває установка дешевих і неякісних деталей, які дуже швидко вийдуть з ладу або призведуть до більш дорогої поломки.
Запам'ятайте, чим вище вартість освітлювального приладу, тим довше термін експлуатації і гарантійного обслуговування, під час якого можна зробити безкоштовний ремонт ЛЕД прожектора або замінити пристрій на новий.
Також дехто чекає, поки в матриці вигорять всі світлодіоди, в той час як перегоріло лише кілька. Цього робити не варто, так як це може згубно позначитися на драйвері і перетворювачі напруги. Міняти матрицю потрібно вже при перших ознаках появи несправності.
Де брати запчастини для ремонту
Якщо ви хочете самостійно здійснити ремонт діодного прожектора, ви можете не витрачати зайвий час на пошук всіх складових. Необхідні деталі для ремонту можете придбати у нас в інтернет-магазині Оптима. Ми торгуємо тільки якісними і надійними елементами від відомих виробників, які продовжать термін експлуатації вашого освітлювального приладу.
- Комментарии